Acar Hakan Bayramoğlu

Uluslararası İş Dünyası'nda profesyonel danışmanınız olarak hizmetinizdeyim.

Merhaba !

Uluslararası İş Dünyası'nda profesyonel danışmanınız olarak hizmetinizdeyim.

Özellikle ülkemizde uygulanan PPP (Kamu-Özel Ortaklığı) projelerinin ihale hazırlıkları ve uygulamaları konusunda hizmet verebilirim.

Şahsi web sayfamda hakkımdaki bilgileri direkt benden edinebilirsiniz.

Ayrıca, yaşadığım bu zamana kadar yaptığım çalışmalar ve edindiğim tecrübelerden kaynaklanan bir takım bilgileri de paylaşmaktan onur duyarım. Bu bilgileri sitede YAYINLARIM menüsüne bastığınızda açılan sayfadan indirebileceksiniz.

Nedir bunlar ?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan "Laboratuvar Biyolojik Güvenlik Rehberi" orijinalinden BSL III bilgilerinin sonuna kadar, tarafımdan titizlikle Türkçe'ye tercüme edilmiştir. Orijinalindeki sayfaların birebir aynısını, aynı sayfa numaralarıyla tercüme ettim ki, herhangi bir sayfada endişe yaşarsanız orijinalinden karşılaştırma yapabilesiniz. Literatür hatası yapmamaya çalıştım. Umarım işinize yarar.

Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı'na bağlı ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) ve Ulusal Sağlık Enstitüleri'nin (NIH) bir yayını olan ve 2007'de beşinci baskısı yapılan "Mikrobiyolojik ve Biyomedikal Laboratuvarlarda Biyolojik Güvenlik" adlı yayından ve 2003 tarihli ve 33 sayılı Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Dergisi'nin 176-189. sayfalarını kontrol ederek ve eklemeler yaparak düzenlediğim excel dosyasında "Patojenlere göre Biyolojik Güvenlik Sınıfları" yer almaktadır. Hem insan hem de hayvanlar için belirlenen güvenlik sınıflarını titizlikle derledim, ancak tabii ki latince isimleri ile. Seçtiğiniz patojene ait gerek insansal ve gerekse hayvansal koruma seviyelerini kolaylıkla görebileceksiniz. Umarım işinize yarar.

Partikül ölçümü yaparken kullanabileceğiniz bir excel rapor dosyası ve ölçü esnasında istasyon kayıtlarını kolaylıkla not edebileceğiniz dosyalar mevcut.

Psikometri diyagramının autocad çizimi mevcut.

Daha bir çok eklemeler yapacağım.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır, malum....

BİYOGRAFİ REFERANSLAR

Like it on Facebook, Tweet it or share this article on other bookmarking websites.

Yeniliklerden Haberdar Olmak İster misiniz ?

Şimdi kaydınızı yaptırarak, hakkımdaki gelişmelerden direkt benden alacağınız e-postalarla bilgi sahibi olabilirsiniz.